Parents Leadership Council 2021–2022


Grant R. Babyak ’88, P ’25 and Nicole Abbatecola P ’25 

Suzanne I. Baillie ’89, P ’23, P ’25, P ’26 and Charles A. Baillie P ’23, P ’25, P ’26

Vincent F. Barletta P ’25 and Laura E. Barletta P ’25

Jeffrey T. Beckmen P ’24 and Janice C. Beckmen P ’24

Jeffrey D. Benjamin P ’25 and Brenda M. Cotsen P ’25

Michael A. Bennett P ’25 and Stacey L. Bennett P ’25

Peter B. Bensinger, Jr. P ’17, P ’20, P ’22 and Heidi Wagman P ’17, P ’20, P ’22

William R. Berkley P ’25 and Jennifer E. Berkley P ’25

Philip E. Berney P ’17, P ’25 and Jane K. Pollock P ’17, P ’25

Leonard Blavatnik P ’24 and Emily A. Blavatnik P ’24

Christopher Bogart P ’23 and Elizabeth O’Connell P ’23

Ethan T. Boyer ’90, P ’21, P ’24 and Laura Boyer P ’21, P ’24

Antony A. Brettkelly P ’25 and Grace S. Brettkelly P ’25

Jacob W. Buchdahl ’94, ’97 JD, P ’23, P ’25 and Angela W. Buchdahl ’94, P ’23, P ’25

Gregory E. Bylinsky ’88, P ’25 and Mae H. Hsieh ’88, P ’25

Nancy B. Bynum ’86, P ’24 and Frank K. Bynum P ’24

Timothy Calkins ’87, P ’22, P ’26 and Carol A. Saltoun P ’22, P ’26

John M. Callahan P ’25 and Christine Callahan P ’25

Gavin E. Campbell ’82, P ’20, P ’24 and Diana Aixala P ’20, P ’24

James F. Carney ’87, P ’25 and Claire Shipman P ’25

Sean D. Carney P ’22, P ’26 and Elizabeth A. Carney P ’22, P ’26

Robert Chai-Onn ’92, P ’23 and Catherine Chai-Onn P ’23

Millard Chan P ’25 and Faye Li P ’25

Charles Chao P ’25 and Connie Tu P ’25

Dave Chenn P ’25, P ’26 and Ivy Chenn P ’25, P ’26

Pedro Chomnalez P ’17, P ’23, P ’25 and Maria Herrera P ’17, P ’23, P ’25

Samuel W. Chu P ’24 and Pauline Lo P ’24

Tomas S. Chuidian P ’22 and Lourdes Maria B. Chuidian P ’22

Douglas Cifu P ’24 and Melissa Cifu P ’24

Daniel B. Coleman ’86, P ’23, P ’25 and Brooke G. Coleman ’00, P ’23, P ’25

Franklin J. Collins P ’23 and Tracy Collins P ’23

Sarah K. Contomichalos ’85, P ’22, P ’24 and Gerassimo A. Contomichalos P ’22, P ’24

Philippe Costeletos ’87, P ’21, P ’24 and Katerina Costeletos P ’21, P ’24

Brahm S. Cramer P ’23, P ’25 and Dana G. Zucker P ’23, P ’25

Jim B. Crystal ’86, P ’20, P ’22, P ’25 and Rosalind P. Crystal P ’20, P ’22, P ’25

Edwin S. del Hierro P ’24 and Carrie B. del Hierro P ’24

Atila de Oliveira Denys P ’25 and Patricia Alves Ferreira Denys P ’25

Steven E. Derringer, JD ’96, P ’25 and Ariel Y. Derringer ’96 MSN, P ’25

Lucas K. Detor P ’25 and Elizabeth S. Detor P ’25

Akiva J. Dickstein ’90, P ’16, P ’20, P ’23 and Anna S. Mendelsohn ’89, P ’16, P ’20, P ’23

Christopher J. Dodd P ’25 and Jackie M. Clegg Dodd P ’25

David A. Donnini ’87, P ’25 and Karen D. Rudolph P ’25

Douglas M. Everson P ’25 and Carolyn N. Everson P ’25

Steve R. Fallek P ’24 and Susan L. Saltzstein P ’24

Donald N. Fawcett P ’23 and Bridget M. Fawcett P ’23 

Geoffrey D. Fink ’91, P ’20, P ’22, P ’26 and Cyrena L. Fink ’90, P ’20, P ’22, P ’26

John Finley P ’20, P ’23 and Carol Finley P ’20, P ’23

Gregory J. Fleming ’88, P ’19, P ’24 and Melissa S. Fleming P ’19, P ’24

Raja M. Flores P ’23 and Kathryn Q. Flores P ’23

Gregory G. Flynn ’92, P ’24 and Julie A. Flynn ’88, P ’24

David Foley P ’22 and Victoria Foley P ’22

John B. Foster P ’25 and Sabrina Foster P ’25

Eugene J. Frantz P ’23 and Maria T. Frantz P ’23

David Fu P ’20, P ’25 and E-Len Fu P ’20, P ’25

Daniel Gainey P ’23 and Diane Gainey P ’23

Jonathan Gallen P ’23 and Amy Gallen P ’23 

Michael S. Gamzon ’91, P ’20, P ’23 and Rebecca D. Gamzon ’91, P ’20, P ’23

Juan C. Garcia P ’22 and Alejandra Garcia P ’22

Suzanne Gignilliat ’80, P ’15, P ’22 and Thomas Hinkes P ’15, P ’22

Margot D. Good ’95, P ’25 and Daniel J. Good P ’25

Karen A. Gordon ’91, P ’24 and Michael L. Gordon P ’24

Bradley L. Graham ’74, P ’20, P ’22 and Lissa Muscatine P ’20, P ’22

Klaus J. Grau P ’22, P ’25 and Catalina Grau P ’22, P ’25

Jonathan D. Gray P ’21, P ’24 and Mindy B. Gray P ’21, P ’24

Lawrence S. Greenberg P ’20, P ’22

Harold S. Gross P ’22 and Robbin C. Gross P ’22

Moti Hamama P ’25 and Karin Hamama P ’25

Hillery Head ’88, P ’20, P ’26

Peter F. Henkel ’86, P ’17, P ’22 and Eleni D. Henkel P ’17, P ’22

Gerald R. Hirsch P ’24 and Barbara N. Seymon-Hirsch P ’24

Dylan H. Hixon ’88, P ’23, P ’26 and Camomile M. Hixon P ’23, P ’26

Jay C. Horgen ’93, P ’24 and Katherine B. Horgen ’95, ’01 PhD, P ’24

Ricardo F. Hornos P ’23 and Lisa J. Kohn P ’23

Alessandro Horta P ’23

Wei Hu P ’24 and Jingfan Zhang P ’24

Robert D. Isom P ’22 and Amy M. Isom P ’22

Benjamin Jenkins P ’24 and Meredith Jenkins P ’24

Elizabeth L. Johnson P ’22

Anne W. Juge ’85, ’24 MPH, P ’25 and David A. Juge P ’25

Rhonda L. Kaufman P ’24 and Lisa A. Shalett P ’24

Vimal Kavuru P ’25 and Sudha Kavuru P ’25

John C. Kern P ’23 and Katie D. Kern P ’23

Robert C. Ketterson P ’22

Thomas C. King P ’24 and Lynn E. King P ’24

Julius Kipngetich P ’24 and Chemutai Murgor P ’24

David Kronrad P ’25 and Marcy Kronrad P ’25

Allan M. Latts P ’24 and Kate S. Latts P ’24

Simon Lee P ’25 and Teresa Lee P ’25

Tracy J. Leeds ’87, P ’21, P ’24 and Evan C. Marwell P ’21, P ’24

Pablo Legorreta P ’24 and Almudena Legorreta P ’24

Yanxiu Li P ’23 and Yingbo Li P ’23

Bernard H. Liautaud P ’14, P ’16, P ’25 and Susan Liautaud P ’14, P ’16, P ’25

David P. Lorsch P ’25 and Donna Lorsch P ’25

Anurag Mahesh P ’24 and Shweta Mahesh P ’24

Vikram Malhotra P ’20, P ’22 and Parveen K. Samra P ’20, P ’22

Robert K. Maloney P ’25 and Nicole M. Maloney P ’25

Ron O. Marcelo ’92, P ’24 and Sheila L. Marcelo P ’24

William N. Mathis P ’25 and Lisa B. Mathis P ’25

Christopher McGowan P ’24 and Sandy Wang P ’24, Vice Chairs

Meghan R. McMahon ’87, P ’22, P ’23

Prakash A. Melwani P ’16, P ’23 and Anjali Melwani P ’16, P ’23, Chairs

Christian P. Michalik ’91, P ’25 and Kimberly A. Fulton ’91, P ’25

Robert E. Michalik ’91, P ’24, P ’25 and Angela M. Michalik P ’24, P ’25

Brian P. Miller P ’23 and Giovanna Miller P ’23

Marc D. Miller ’91, P ’23 and Lori Miller P ’23

Steve R. Miranda P ’22 and Laurel B. Miranda P ’22

Neeraj Mital P ’21, P ’25 and Renu C. Mital P ’21, P ’25

Tobias J. Moskowitz P ’25 and Bonnie C. Moskowitz P ’25

Allan G. Mutchnik P ’22 and Nicole G. Mutchnik P ’22

Robert Nam P ’23 and Yuna Lee P ’23

Albert L. Napier P ’23 and Dacia Napier P ’23

Theodore A. Nist P ’24, P ’26 and Runa N. Alam P ’24, P ’26

Klaus Oestergaard P ’22, P ’25 and Sanne Oestergaard P ’22, P ’25

Douglas I. Ostrover P ’14, P ’17, P ’24 and Julia J. Ostrover P ’14, P ’17, P ’24

Claudia T. Overstrom ’89, P ’25, P ’26 and Gunnar S. Overstrom P ’25, P ’26

Luca R. Padulli P ’25 and Carolyn S. Dolgenos P ’25

Georgios E. Papamarkakis P ’21, P ’25 and Konstantina Letrou P ’21, P ’25

Salil Parekh P ’24 and Shaleen Parekh P ’24

David L. Pesikoff P ’23 and Nicole Longnecker P ’23

Robert S. Pohly ’94, P ’24, P ’26 and Julie Turaj ’93, P ’24, P ’26

Alejandro G. Przygoda P ’25, P ’26 and Flavia Y. Przygoda P ’25, P ’26

Peter C. Ramsey P ’25 and Melissa J. Ramsey  P ’25

Jason W. Reese ’87, P ’19, P ’24 and Christine C. Reese P ’19, P ’24

Brian M. Reilly ’85, ’92 JD, P ’16, P ’22 and Jeannette S. Reilly P ’16, P ’22

Peter J. Rice P ’25 and Megan K. Haller P ’25

Xavier Rolet P ’24 and Nicole S. Rolet P ’24

Pierpaolo Rossi P ’22, P ’25 and Linda Rossi P ’22, P ’25

Andrew C. Rothschild P ’25 and Barbra B. Rothschild P ’25

Kenneth B. Rotman P ’24 and Amy S. Kaiser P ’24

Kevin P. Ryan ’85, P ’17, P ’22 and Pascaline Servan-Schreiber P ’17, P ’22

Jean E. Salata P ’23 and Melanie Salata P ’23

Michael Salzhauer P ’23 and Amanda Salzhauer P ’23

David P. Samson P ’17, P ’25

David I. Schamis ’95, P ’25 and Rebecca V. Schamis ’00, P ’25

Andreas Schlaepfer P ’23 and Sandra E. Schlaepfer P ’23

Joseph Schull P ’22 and Anna Yang P ’22

Nelson Sendas P ’23, P ’25 and Marianna Sendas P ’23, P ’25

Ira B. Siegel P ’15, P ’23 and Bonnie E. Siegel P ’15, P ’23

Gary Siegler P ’24 and Barbara Siegler P ’24

David B. Singer ’84, P ’23 and Diana E. Kapp P ’23

Dinakar Singh ’90, P ’22, P ’25 and Florence A. Eng P ’22, P ’25

Sriram Sivaram P ’23, P ’25 and Priya Sriram P ’23, P ’25

Roald A. Smeets P ’25 and Nazanin Smeets P ’25

David F. Solomon ’88, ’92 JD, P ’21, P ’24, P ’26 and Sarah E. Long ’85, ’92 MFA, P ’21, P ’24, P ’26

William Sonneborn P ’25 and Karen Sonneborn P ’25

Robert Spinna P ’23 and Emily Spinna P ’23

David I. Stemerman ’90, P ’23, P ’24, P ’26 and Joline L. Stemerman P ’23, P ’24, P ’26

Joseph D. Swift P ’19, P ’22 and Julie A. Kohn P ’19, P ’22

Gene T. Sykes P ’24 and Tracy M. Sykes P ’24

David L. Sze ’88, P ’22, P ’24 and Kathleen M. Donohue ’88, P ’22, P ’24

William Tandiono P ’25 and Victoria Tahir P ’25

Richard K. Tang ’90, P ’23, P ’25 and Eileen P. Tang ’90, P ’23, P ’25

Thierry Tanoh P ’25 and Sylvie Tanoh P ’25

James R. Triedman P ’25 and Melissa R. Triedman P ’25

Lauren M. Tyler ’84, P ’24 and Stephen Mersereau P ’24

Willard L. Umphrey P ’22 and Anne M. Umphrey P ’22

Kara J. Unterberg ’87, P ’19, P ’23 and Jim Delisle P ’19, P ’23

Jonathan Vanica P ’25 and Sarah Vanica P ’25

David M. Visher P ’14, P ’16, P ’18, P ’22 and Sandra H. Visher P ’14, P ’16, P ’18, P ’22

Bryan A. Vroon P ’24 and Caroline S. Vroon P ’24

Hao Wang P ’24 and Michelle Wang P ’24

Carolyn B. Wasserman ’87, P ’19, P ’25 and David H. Wasserman P ’19, P ’25

Edward B. Weaver P ’23 and Lisandrea S. Weaver P ’23

John C. Wellemeyer ’59, P ’23 and Louise Anne M. Wellemeyer P ’23

David C. Weyerhaeuser ’86, P ’24, P ’25

Mieko Willoughby ’26, P ’20 and Lawrence A. Spera P ’20

Laura V. Woodside ’91, P ’23 and Dennis Woodside P ’23

Xiangdong Wu P ’25 and Xiaoling Yan P ’25

David L. Yamner P ’25 and Jean Yamner P ’25

Brian S. Yoon P ’21, P ’23 and Mi-Hyung Kim P ’21, P ’23

Zachary M. Zeitlin P ’25 and Amanda B. Zeitlin P ’25